Co zyskujesz korzystając z coworkingu?

Masz świetny plan na biznes, a jedyne czego potrzebujesz do rozpoczęcia pracy w tym kierunku, to dopracowanie oferty, zdobycie klientów i minimalizacja kosztów.

Wówczas z pomocą przychodzi biuro coworkingowe. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią pracować w samotności i lubią otaczać się kreatywnymi ludźmi. Dzięki temu mogą efektywniej wykonywać swoje zadania i tworzyć pomysłowe koncepcje.

Jeśli chodzi o idee coworkingu, to chodzi przede wszystkim o wspólną pracę, we wspólnej przestrzeni, ale jednocześnie osobno (przy własnym biurku i we własnym zakresie). Praca w domu bywa często mało efektywna, dlatego najlepiej zdecydować się na wynajem biura w jakiejś nowoczesnej przestrzeni, która będzie sprzyjać powstawaniu nowych pomysłów. Z amerykańskich badań wynika, że aż 84 procent osób, które korzystają z coworkingu czują się bardziej zaangażowane i zmotywowane do pracy. Co zyskujesz korzystając z coworkingu?

Przede wszystkim oszczędzasz, a to jest bardzo ważne w przypadku prowadzenia działalności. Owszem, można wynająć całe biuro, ale nie zawsze jest to opłacalne. Dużo bardziej opłaca się wynająć jedno dobrze wyposażone biurko w inkubatorze przedsiębiorczości lub centrum coworkingowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu uda nam się zminimalizować koszty przy jednoczesnym dbaniu o profesjonalny wizerunek marki.

Coworking to też szereg możliwości w postaci na przykład skorzystania z wiedzy doświadczonych ekspertów. A to bardzo potrzebne jest przecież młodym adeptom biznesowej branży. Kontakt z takimi fachowcami może przyspieszyć rozwój firmy. Ponadto instytucje otoczenia biznesowego dysponują zazwyczaj siecią kontaktów do ekspertów i doradców z różnych dziedzin. A jak wszyscy wiemy, szeroka sieć kontaktów jest w dzisiejszych czasach na miarę złota .Doświadczeni specjaliści mogą nam pomóc w doborze odpowiednich narzędzi marketingowych.

Nie da się temu zaprzeczyć, że codzienna praca bywa czasami nużąca. To zapewne jeden z powodów tego, że wpadamy w rutynę, a idąc dalej w pułapkę spadku efektywności. Wówczas pracujemy dużo, ale mało produktywnie i brakuje nam motywacji. Jeśli pracujemy w miejscu pełnym osób z otwartymi umysłami, to mamy zupełnie inne podejście do rzeczywistości, a tym samym pobudzamy się do konstruktywnego działania. Większość przestrzeni coworkingowych dba też o oryginalną aranżację, która również pobudza wyobraźnię.

Przestrzeń coworkingowa pozwala zebrać całkiem sporą bazę klientów i podwykonawców. Nasze otoczenie tworzą przecież ludzie reprezentujący interdyscyplinarne dziedziny. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania kontaktu do nich i zaczęcia współpracy. Twoja firma wreszcie zacznie być rozpoznawalna w środowisku biznesowym. Kooperacja i wzajemne pozytywne się nakręcanie to niewątpliwy atut pracy w takim miejscu.

Jeśli trudno Ci skutecznie zarządzać czasem, masz poczucie osamotnienia i nie posiadasz tradycyjnego biura, to czas pomyśleć o coworkingu. Biuro 56 dopasuje stanowisko pracy do Twoich potrzeb i umożliwi Ci działanie w przestrzeni coworkingowej.

 

Komentarze