Coworking – nowe pojęcie pracy

Pracujesz zdalnie? A może dopiero zaczynasz myśleć o własnym biznesie? Być może rozprasza cię praca w domu? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś pozytywnie, to coworking jest pojęciem, które zdecydowanie musisz poznać bliżej.

Coworking to nie tylko globalny trend, ale próba zdefiniowania na nowo pojęcia pracy. Taka forma pracy może być opłacalna zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem, jak i dla tych którzy są bardziej doświadczeni i zależy im na obniżeniu kosztów prowadzonej działalności. Coworking to alternatywa do pracy w domu lub własnym biurze. Do realizacji zlecenia wystarczą przecież umiejętności, wiedza, komputer i internet, dlatego owszem, można pracować w domu, ale często bywa to nieefektywne. Ludzie są stworzeni do przebywania w grupie i samodzielna praca w domu potrafi wpływać negatywnie na ich samopoczucie. To właśnie zmiana otoczenia okazuje się być strzałem w dziesiątkę. Często w przestrzeni coworkingowej jesteś w stanie zrobić dużo więcej niż pracując w domu, gdzie ciągle coś cię rozprasza. Co jeszcze zyskujesz decydując się na coworking?

Ta przestrzeń zrzesza wielu kreatywnych ludzi, którzy zarażają swoją pozytywną energią. Takie towarzystwo na pewno pomaga wykrzesać pomysłowego ducha. Masz więc szansę poznać nowe osoby, które podobnie jak ty, mają te same problemy zawodowe. Może okazać się, że pracują tam osoby, które chętnie pomogą ci w danym projekcie. Naturalnym procesem jest to, że w tego typu przestrzeniach rodzi się swoistego rodzaju społeczność składająca się ze specjalistów różnych branż. To znacznie ułatwia znalezienie osób do współpracy. Tego typu „nieekonomiczne” zyski potwierdza wiele osób, które zdecydowały się właśnie na taki styl pracy. Wymiana doświadczeń, inspirująca atmosfera zdają się być korzyściami, jakie otrzymujemy w pakiecie wraz z podjęciem pracy w przestrzeni coworkingowej. Poza tym istotny jest też stosunkowo niski koszt wynajmu takiego miejsca oraz odpowiednie warunki do spotkań biznesowych. Z badań przeprowadzonych w 2015 roku przez Office Nomads wynika, że 84 procent ankietowanych coworkerów uważa, że dzięki pracy w takim otoczeniu, czują się bardziej zaangażowani i zmotywowani. Taki charakter współpracy poprawia też w znacznym stopniu samopoczucie, co jest niewątpliwie również wartością dodaną. W takiej kreatywnej atmosferze można też nabyć wiele ciekawych umiejętności, które mogą zostać wykorzystane w przygotowywaniu przyszłych projektów.

Coworking to zdecydowanie świetny pomysł na poczynienie oszczędności, który jednocześnie pozwala spojrzeć w inny sposób na dotychczasowy sposób prowadzenia firm

 

Komentarze