Wirtualny XXI wiek – wynajem biura, auta, sprzętu. Jakie usługi jeszcze nas zaskoczą?

Jeszcze nie tak dawno każdy kto cieszył się wysokim statusem społecznym, był też człowiekiem majętnym. Synonimem bogactwa i powodzenia zwykle był stan posiadania oraz liczne nieruchomości, garaż pełen samochodów i wielka siedziba firmy. XXI wiek przeniósł nas w zupełnie nowe środowisko i postawił przed nami zupełnie inne zadania i wzorce. Wynajem stał się sposobem na oszczędności, wygodę i wyznaczył nowoczesny styl życia współczesnego człowieka. Czy jeszcze czymś zaskoczy nas ten rozpoczynający się dopiero XXI wiek?

Futuryści od dawien dawna starają się przepowiedzieć – z mniejszym lub większym powodzeniem – rozwój technologii oraz społeczną ewolucję człowieka. Nikomu chyba jednak nie udało się dokładnie przewidzieć tego co przyniesie nam współczesność. Wiele śmiałych wizji mówiło o latających samochodach, bazach na księżycu i androidach, ale nikt nie przewidział tego w jakim kierunku pójdzie pojęcie komfortu, wygody i ekonomii. Nikt oczywiście nie mówi, że latające samochody, kolonizacja księżyca i roboty w kształcie ludzi nie pojawią się w końcu na naszej planecie, ale na obecną chwilę bardziej interesujące są te zagadnienia XXI wieku, które przyczyniły się do zmiany świadomości samego człowieka.

Wynajem biura to rzecz, która jeszcze w ubiegłym wieku była rzeczą mało popularną i raczej niezbyt pozytywnie postrzeganą. Obecnie jest to rzecz, która budzi ogromny entuzjazm kręgów biznesowych oraz fachowców z różnych dziedzin. Wiele wolnych zawodów oraz freelancerzy korzystają z licznych biur wynajmowanych nawet na godziny, a strefy do coworkingu zaczynają wyrastać w większych miastach jak grzyby po deszczu. Coraz bardziej popularne staje się także usługa wirtualnego adresu, dzięki której firmy nie mają problemu z odbieraniem korespondencji, a osoby chcące założyć działalność mają możliwość skorzystania z prestiżowego adresu zamiast podawania własnego. Wynająć można obecnie prawie wszystko – każdy kto zajął się budową domu własnymi siłami, dobrze wie, że podnajęcie przyczepy czy koparki to kwestia kilku telefonów i podpisania umowy. Nie inaczej jest z samochodami. Dobra wypożyczalnia to obecnie szansa by skorzystać z wygody i komfortu auta bez konieczności wydawania kilkunastu tysięcy złotych na własny samochód lub możliwość użycia pojazdu specjalistycznego. Czy zatem w tym kierunku idzie nasza cywilizacja? W kierunku maksymalnej wygody oraz komfortowych rozwiązań mających podnieść jakość życia?

Wszystko wskazuje, że tak właśnie jest – dzięki sieci Internet wiele sklepów mogło zrezygnować z salonów sprzedaży, przenosząc handel na wirtualny grunt portali aukcyjnych lub własnych stron firmowych. Każdy nosi ze sobą smartfona, który w praktyce daje mu możliwość kontaktu z całym światem oraz korzystania z całej wiedzy zgromadzonej w sieci. Przestrzeń wirtualna także jest wynajmowana – domeny internetowe, przestrzeń serwerowa oraz miejsce na reklamy – to wszystko po prostu wygodne i praktyczne formy najmu. Domy, sprzęt sportowy, limuzyny do ślubu, miejsce do pracy, kluby taneczne – lista jest bardzo długa. Ba! Działając jako doradca finansowy, korepetytor czy projektant wynajmujemy nawet swój umysł, talent i zdobytą wiedzę. Można podejrzewać, ze wirtualny XXI wiek będzie epoką wynajmowania i budowania na tym fundamencie lepszego, bardziej solidarnego i nowoczesnego społeczeństwa. Biuro56 ma w tym swój udział – to dzięki nam wielu ceniących sobie nowoczesność ludzi ma już dostęp do własnych, komfortowych biur, w prestiżowych lokalizacjach czy możliwość korzystania w wirtualnego adresu. A wszystko dla lepszego jutra, którego wszystkim serdecznie życzymy.

[fbcomments]